Hazardní hryKasina › Online kasina a sázkové kanceláře

Online kasina a sázkové kanceláře

Online hraní hazardních her a sázení po internetu dnes provozuje řada společností. Zahraniční kasina či sázkové kanceláře obvykle sídlí v daňových rájích (Malta, Gibraltar apod.), a jsou proto schopny hráčům nabídnout lepší sázky a kurzy.

S novelou zákona o loteriích, platné od 1. 1. 2012, bylo podnikání těchto zahraničních společností v České republice označováno za nelegální, stejně tak jako hraní u těchto společností. Situace se změnila v roce 2017, povolovací proces pro zahraniční konkurenci, zdá se, se poměrně táhne.

Podmínkou pro sázení po internetu je především dosažení plnoletosti. V současné době je možné legálně sázet nejen u tuzemských, ale i u zahraničních sázkových kanceláří a kasin s licencí Ministerstva financí ČR. Hráč si musí ověřit hráčský účet.

Stát po dlouhých pěti letech napravil diskriminační loterijní zákon z roku 2012, který zahraniční konkurenci bez sídla v ČR (ale třeba se sídlem v EU) nedovoloval na území ČR legálně podnikat – v souladu s českým právem, ale v rozporu s evropským právem.

Bez ohledu na to, u koho sázíte, pamatujte, že i pro hraní (sázení) po internetu platí určité zdravé zásady, kterých je dobré se držet, neboť hra po síti je rychlejší.

Příznivci kurzového sázení na sportovní události mohou často ocenit absenci manipulačního poplatku, který si často účtují kamenné sázkové kanceláře, a kterýžto dost podstatně ovlivňuje šanci být z dlouhodobého hlediska v plusu.

Díky internetu, v závislosti na kurzové nabídce, lze sázet i na právě probíhající utkání (on-line), kde se kurzy dynamicky mění podle vývoje utkání.

Kam dál?

Kasina v hazardním ráji Macau;
Minimální výše sázek ve světových kasinech;
Česko má otevřít trh zahraničním sázkovým společnostem (14. 3. 2013);
Zákon o hazardu narazil u Evropské komise (21. 11. 2012).

EN Online kasina v angličtině.

 
Copyright © 2007–2022 Jindřich Pavelka, Hazardní-Hry.eu – O webu | Reklama | Přístupnost | Podmínky používání | Mapa stránek | EN | FB |